Ta strona używa ciasteczek. Kontynuacja przeglądania strony oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z polityką prywatności.

Zgadzam się

BESTSELLER: GRUNTOEMALIA ALKIDOWA!

07.01.2020

- Dobrze przyczepna do podłoża
- Nie wymaga użycia podkładu
- Oferowana w palecie kolorów RAL

 

Wyjątkowe właściwości, którymi wyróżniają się farby alkidowe, pozwalają nadać rozmaitym materiałom estetyczny połysk lakierowy. Istotniejsze okazują się jednak właściwości ochronne, dzięki którym te gruntoemalie są w stanie skutecznie zabezpieczać różne powierzchnie. Doskonała przyczepność pozwala im tworzyć spójną, jednolitą oraz mocno przywierającą do nawierzchni powłokę o właściwościach antykorozyjnych. W przeciwieństwie do tradycyjnych emalii, farby alkidowe wyróżniają się także wysoką odpornością względem czynników mechanicznych – w tym m.in. otarć, zarysowań, uderzeń etc. Mogą więc być wykorzystywane do zabezpieczenia modułów stalowych pozostających w ciągłym ruchu maszynowym – w szczególny sposób narażonych na oddziaływanie czynników mechanicznych związanych z codzienną eksploatacją.

Z tego też względu – produkty te wykorzystywane są najczęściej do zabezpieczenia konstrukcji metalowych, które znajdują się w atmosferze przemysłowej lub też atmosferze nadmorskiej. Nie wymagają żadnego podkładu, ani też uprzedniego przygotowania nawierzchni do ich położenia – mogą zostać bezpośrednio nałożone na powierzchnię pojemników na odpady, kontenerów, czy też elementów maszyn rolniczych i przemysłowych. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych (zgodnych z paletą kolorów RAL).

 

Zastosowanie
Najczęściej wykorzystywane jako zabezpieczenie antykorozyjne oraz wykończenie emalii nawierzchniowej.