Ta strona używa ciasteczek. Kontynuacja przeglądania strony oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z polityką prywatności.

Zgadzam się

Almacoat na dachy - obniża koszty i temperaturę latem!

19.10.2022

Czy to temat na czasie? Przecież wszyscy martwimy się teraz za ile i czym ogrzejemy nasze obiekty zimą? Kryzys energetyczny rozpędza się. Właśnie dlatego, warto już teraz pomyśleć o oszczędnościach. Również latem.

Czy dachy muszą się nagrzewać, a mieszkanie na ostatnim piętrze osiedli z wielkiej płyty latem musi oznaczać udrękę? Nie. Czy dachy może pokrywać monolityczna membrana, szczelna nawet w krytycznych miejscach takich jak kominy, elementy instalacji fotowoltaicznej, wentylacja, łączenia? Tak.

Jasne jest to, że „jasne” odbija energię słoneczną i mniej się nagrzewa, a zużycie energii na klimatyzację spada. Również oczywiste jest to, że bez łączeń oznacza szczelniej.

Systemy polimocznikowe, choć pozornie droższe od tradycyjnych rozwiązań bitumicznych, stają się coraz bardziej popularną alternatywą. W perspektywie czasu można tylko zyskać. Unikamy kosztów zwiazanych z zalaniami, remontami i coroczną konserwacją.

Dedykowany dachom płaskim, zarówno przemysłowym jak również wspólnotowym i spółdzielczym - ALMACOAT 440 wraz z wierzchnią warstwą ALMACOAT UV PROTECT tworzy białe, szczelne, „chłodzące” powierzchnie dachów. Szczelność i przyjemny chłód na lata i na lato.