Ta strona używa ciasteczek. Kontynuacja przeglądania strony oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z polityką prywatności.

Zgadzam się

Antykorozja kominów

06.09.2022

Temat na topie - sezon grzewczy, który zapowiada się wyjątkowo emocjonująco i z pewnością będą to emocje dość skrajne. Nie tylko dla przeciętnego Kowalskiego, ale również dla przemysłu i sektora grzewczego. I tu znów z odsieczą wkraczają farby przemysłowe, niczym rycerz na białym koniu. Dzięki nim oszczędzamy, bo "prawie jak nowe" mamy przy zdecydowanie niższych nakładach.

Efekt ekonomiczny jakże obecnie istotny, ale nie zapominajmy o bezpieczeństwie. Farby przemysłowe zapobiegają katastrofom budowlanym, gdyż zapobiegają korozji.

W branży ciepłowniczej korozja kominów to zjawisko powszechne, związane z eksploatacją stalowych przewodów kominowych, narażeniem ich na warunki atmosferyczne i agresywne działanie spalin.

Inflacja, ceny węgla, gazu - wystarczy problemów, nie warto więc dokładać kolejnej zmory w postaci korozji. Stąd pewnie w ostatnim czasie nasi doradcy spotykają się coraz częściej z zainteresowaniem branży przemysłowej skutecznymi rozwiązaniami antykorozyjnymi dla stalowych kominów. Opracowany przez nas system malarski: Almadur Universal Primer oraz Almapur Protect 10 + 1 to prawdziwy terminator w ochronie przed korozją na obiektach szczególnie nękanych przez szkodliwe czynniki. Nasi doradcy służą wiedzą i radą w zakresie antykorozji stali, w tym kominów do odprowadzania spalin powstających w spalaniu do celów grzewczych jak i tych odprowadzających gazy z procesów technologicznych.