Ta strona używa ciasteczek. Kontynuacja przeglądania strony oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z polityką prywatności.

Zgadzam się

Dziś Światowy Dzień Wody - jesteśmy w Poznaniu!

22.03.2022

„Susza w Polsce się pogłębia.” „Coraz mniej wody w rzekach. "Te obszary pustynnieją" - to tylko kilka nagłówków z 17 marca.

Dziś, 22 marca, w Światowy Dzień Wody nabiera to szczególnego znaczenia. Zmiany klimatyczne, susze, powodzie, gwałtowne burze, trąby powietrzne, nawet zimą. Tak, to nowe, wciąż dynamicznie i nieprzewidywalnie zmieniające się realia.

Alma-Color nie chce biernie przyglądać się tym niekorzytnym zmianom. Opracowaliśmy system AlmaCoat Stone, który wraz z nawierzchnią mineralną przepuszczającą wodę do gruntu, otworzył zupełnie nowy rozdział w budownictwie, aranżacji ogrodów, parków, terenów rekreacyjnych oraz deptaków i ścieżek rowerowych. Czym ALMACOAT STONE różni się od konwnencjonalnych rozwiązań? W przypadku kostki brukowej, asfaltu i wszechobecnej „betonozy” woda opadowa i roztopowa, szczególnie w przypadku nawalnych deszczy i gwałtownych powodzi, spływa strumieniami, niczym betonowymi rynnami do systemów kanalizacji burzowej i do głównych rzek. Tworząc rozlewiska, miejskie powodzie. Nawierzchnia AlmaCoat Stone jest inna. „Zbiera” życiodajną wodę, odprowadza ją do gruntów, nawadnia systemy korzeniowe drzew i innych roślin, zasila wody gruntowe, ogranicza i zapobiega powstawaniu powodzi w mieście, rozlewisk, kałuż. Co ważne, wygląda dużo efektowniej niż klasyczny beton i jest przyjazna dla miejskiej zieleni, co dodatkowo wspiera system naturalnej „klimatyzacji” w miastach. 

Dziś wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie oraz Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie świętujemy Dzień Wody, prezentując to co „dla wody” zaprojektowaliśmy.