Ta strona używa ciasteczek. Kontynuacja przeglądania strony oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z polityką prywatności.

Zgadzam się

Łąka pełna życia i kolorów!

18.07.2023

Postanowiliśmy pomóc naszej planecie i zmienić nudny trawnik na terenie naszej firmy w kwietną łąkę, którą odwiedzać będą pszczoły i trzmiele. I już miesiąc od posiania nasion zakwitła mnóstwem kolorów. Nie minęło sporo czasu, kiedy łąka stała się prawdziwym stołem biesiadnym dla motyli, pszczół i trzmieli. Z takiej łąki same korzyści! Nie musimy jej kosić, oszczędzamy na paliwie do kosiarek, ograniczamy emisję spalin i hałasu. Łąka doskonale zatrzymuje wodę w gruncie przy samej powierzchni, co zapobiega wysuszaniu i wyjałowieniu gleby, stając się magazynem życiodajnej cieczy, schronienem dla innych owadów oraz ptaków.

Kwietna łąka świetnie wpisuje się w nasz wkład w ochronę zasobów wód gruntowych. W naszym produktowym portfolio mamy bowiem spoiwo do mineralnych nawierzchni deptaków, ścieżek rowerowych, poboczy dróg i obszarów zurbanizowanych. To alternatywa dla betonowych pustyń, nagrzanych metropolii i nieprzepuszczalnych nawierzchni, które potęgują suszę, upał a w przypadku nagłych nawałnic zwiększają ryzyko powodzi błyskawicznej.