Ta strona używa ciasteczek. Kontynuacja przeglądania strony oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z polityką prywatności.

Zgadzam się

ALMACOAT STONE w walce z suszą i powodziami na obszarach zurbanizowanych

17.05.2023

Coraz częściej zdarza się, że w jeden dzień spada tyle deszczu, ile w ciągu całego miesiąca. Między suszą a podtopieniami i powodzią granica jest więc coraz cieńsza. Od problemów z utrzymaniem zieleni w mieście, betonowych wysp ekstremalnie wysokich temperatur, aż po powodzie błyskawiczne siejące zniszczenia - również. By odwrócić ten niekorzystny bieg wydarzeń potrzeba ogromnych wysiłków i dynamicznych zmian, m.in. w projektowaniu, aranżacji przestrzeni miejskiej i w budownictwie.

Rewitalizacje miast, które do tej pory kojarzone były z inwazją betonowych pustyń, wreszcie zaczynają rewitalizować, czyli przywracać życie. 

Jednym z rozwiązań, które minimalizuje ryzyko powodzi, a jednocześnie pozwala magazynować wody gruntowe na czas suszy, jest mineralna nawierzchnia przepuszczającą wody opadowe. 

Nie pozwalając jej spływać, jak w przypadku „betonowych rzek”, pełni rolę retencji. 

Z wielką satysfakcją spoglądamy na każdy kolejny metr kwadratowy powierzchni chłonnej, której jednym z cichych „bohaterów” jest żywica epoksydowa naszej produkcji.

Na tym jednak nie zaprzestajemy w wysiłkach chroniących wodę i bioróżnorodność. Na terenie naszej firmy powstaje właśnie łąka kwietna, która dużo skuteczniej niż zwykły trawnik magazynuje wodę, obniża temperaturę gruntu, stanowiąc jednocześnie bogactwo pokarmu dla owadów. Wkrótce i o tym opowiemy…