Ta strona używa ciasteczek. Kontynuacja przeglądania strony oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z polityką prywatności.

Zgadzam się

Dwie Godziny dla Rodziny

19.05.2023

11 edycji, 59 państw, 2000 firm, 3 000 000 pracowników. Imponujący jest zasięg międzynarodowej akcji "Dwie Godziny Dla Rodziny"! 

Pracownicy Alma-Color wraz z rodzinami już od trzech lat corocznie uczestniczą w projekcie. Tym razem 15 maja, wcześniej zakończyliśmy pracę, zabraliśmy rodziny i ruszyliśmy z pasją "opanować Gniew". 

W tym roku motto akcji brzmi: "Z Pasją przez pokolenia", dlatego też wybraliśmy się na pełną pasji wycieczkę, w zakątki Gniewu, którego wielu z nas jest mieszkańcami, które pozornie znamy… 

…A jednak do końca nie znamy! Pełną tajemnic, ciekawostek i historycznej magii wycieczkę poprowadził przewodnik legenda, pasjonat, który latem bez butów spaceruje, który wakacje w dżungli w hamaku spędził, który rowerem lub pieszo Europę i Afrykę zwiedza. 

Mowa o Patryku Pokorskim, który otworzył w Gniewie jedyne w Europie Muzeum Kapsla i Firmę Baju Baj, a którego opowieści turyści mogliby słuchać do białego rana. Jest nietuzinkowy, pełen pasji, jak Dwie Godziny Dla Rodziny ad. 2023!

Odwiedziliśmy zakątki nam wcześniej nieznane, jak budynek byłego Sądu w Gniewie, wśród którego murów historia się zatrzymała. Nie sposób było nie skorzystać z zaproszenia przewodnika do Muzeum Kapsla i klimatycznej piwnicy, w której zamiast przetworów magazynowana jest ogromna dawka historycznych ciekawostek. 

A majowy deszcz naszej eksploracji Gniewu nie pokrzyżował, a wręcz jeszcze bardziej pod wspólnymi parasolkami ekipę zintegrował. 

Zwiedzanie zakończyliśmy w jednej z urokliwych restauracji, jeszcze raz, tym razem z góry, zerkając na uliczki historią zaklęte, pasją ludzi ożywionego, miasta gniewnie nazwanego, a jakże łagodnie usposobionego.